02206, м. Київ, вул. Миропільська 13-в, оф.35

(067) 502-99-36
(066) 282-05-60

info@arbitergroup.com.ua


ІНФОРМАЦІЯ щодо страхових компаній, які втратили членство у Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ)

ІНФОРМАЦІЯ щодо страхових компаній, які втратили членство у Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ)

Згідно з п. 52.5 ст. 52 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі - Закон) страховик, членство у МТСБУ якого припинено, зобов'язаний виконати свої зобов'язання за укладеними ним внутрішніми договорами страхування.

Єдиною, визначеною Законом, підставою для розгляду МТСБУ питання щодо відшкодування шкоди за внутрішніми договорами страхування є недостатність коштів та майна страховика, що визнаний банкрутом та/або ліквідований (пп. «ґ» п. 41.1 ст. 41 Закону).

Таким чином, МТСБУ має підстави для здійснення регламентної виплати, передбаченої пп. «ґ» п.41.1 ст.41 Закону, виключно у випадку, якщо:

- страхова компанія, що втратила членство в МТСБУ, буде ліквідована або визнана банкрутом у встановленому Законом порядку;

- коштів та майна такого страховика не вистачить для задоволення зазначених вище вимог, що буде підтверджено ліквідаційним балансом страховика, затвердженим Господарським судом.

Звертаємо увагу!

Враховуючи зазначене, МТСБУ не має правових підстав приймати і розглядати повідомлення про дорожньо-транспортні пригоди та заяви про страхові відшкодування за укладеними страховиками внутрішніми договорами страхування до їх ліквідації або визнання банкрутами у встановленому законодавством порядку.

Перелік страхових компаній, які відповідно до норм п. 51.10 ст. 51 Закону втратили статус асоційованого члена МТСБУ через заборгованість до фондів МТСБУ, та згідно з п. 52.1 ст. 52 Закону припинили членство в МТСБУ, розміщено на сайті МТСБУ у розділі «Список СК, які вибули з МТСБУ».